Özel Güvenlik Eğitimlerimiz

ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMLERİMİZ

Bursa’da özel güvenlik kursu araştıran ve özel güvenlik sertifikası almak isteyen adaylar için yasal mevzuat kapsamında verdiğimiz kurs programlarımızın detayları aşağıdadır. Sizlerde özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız açılacak olan yeni sınıflarımızda hemen yerinizi almak için hızlıca online kayıt olabilir, kurs fiyatlarımız/ücretlerimiz hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Temel Eğitimi

18 yaşını doldurmuş olan ve en az ilköğretim (ortaokul) mezunu bireylerin katılabildiği, 3 hafta süren ve 10 farklı ders gördükleri özel güvenlik eğitimi türüdür. Silahsız özel güvenlik eğitimin tamamlanmasının ardından, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 soruluk test usulü silahsız özel güvenlik sınavı yapılmaktadır. 100 sorudan her bir sorunun puan değeri 1 olup en az 60 puan (60 doğru soru) alan adaylarımız sınavda başarılı olmaktadır. Silahsız özel güvenlik sınavında başarılı olan adaylarımıza, özel güvenlik şube müdürlüğü ve Valilik onaylı silahsız özel güvenlik eğitimi sertifikası kurumumuz aracılığıyla verilmektedir.

Silahlı Özel Güvenlik Temel Eğitimi

21 yaşını doldurmuş olan ve en az lise mezunu bireylerin katılabildiği, yaklaşık olarak 4 hafta süren, 11 farklı özel güvenlik dersi gördükleri silahlı özel güvenlik eğitim türüdür. Silahlı özel güvenlik eğitiminin tamamlanmasının ardından adaylarımız, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 soruluk silahsız özel güvenlik eğitimi bölümünden, 25 soruluk silahlı özel güvenlik eğitimi bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve akabinde 5 adet mermi attıkları silahlı uygulamalı atış sınavı ile sınavlarını tamamlamaktadır. 100 sorudan her bir sorunun puan değeri 1 olup başarılı olabilmek için en az 60 puan (60 doğru soru) almak gerekmektedir. Aynı şekilde silah teorik sınavında yer alan 25 adet sorunun her birinin değeri 2 puan ve silah uygulama sınavında ki atışlarda her isabetli vuruş adetinin değeri ise 10 puandır.

Silahsız Yenileme Eğitimi

Silahsız özel güvenlik sertifikasına sahip olan adaylarımızın her 5 yılda bir alması gereken özel güvenlik eğitim türüdür. Kimlik süresi geçirilmeden görülmesi gereken bir eğitimdir. Eğitim 6-7 gün süresinde tamamlanmakta olup, silahsız yenileme eğitiminin tamamlanmasının ardından, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 soruluk test usulü sınav yapılmaktadır. Sınavda geçmek yada kalmak yoktur. Amaç silahsız özel güvenlik eğitimi bilgilerinin güncellenmesidir. Özel güvenlik sınavına katılan adaylarımıza, özel güvenlik şube müdürlüğü ve Valilik onaylı yenilenmiş silahsız özel güvenlik eğitimi sertifikası verilmektedir.

Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahlı özel güvenlik eğitimi sertifikasına sahip olan adaylarımızın her 5 yılda bir alması gereken silahlı özel güvenlik eğitim türüdür. Kimlik süresi geçirilmeden görülmesi gereken bir eğitimdir. Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi yaklaşık olarak 7-8 gün içerisinde tamamlanmakta olup, eğitimin tamamlanmasının ardından, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 soruluk silahsız bölüm, 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve resmi görevli nezaretinde 5 adet mermi attıkları uygulamalı atış sınavı ile silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi sınavlarını tamamlamaktadır.

Bu sınavda geçmek yada kalmak yoktur, yani bir geçer not hususu yoktur fakat katılmak mecburidir. Yenileme eğitimlerinde amaç silahlı özel güvenlik eğitimi bilgilerinin yenilenmesi ve güncellenmesidir.

Silah Farkı Eğitimi

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi; Silahsız özel güvenlik sertifikasına sahip bireylerin katılabildiği, 4 gün süren, silah teorik eğitimi ve silah uygulama eğitiminden oluşan eğitim türüdür. Eğitim sonrası kursiyerlerimiz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları uygulamalı atış sınavı ile sınavlarını tamamlamaktadır. 25 adet sorunun her birinin değeri 2 puan ve atış esnasındaki her isabetli vuruş adetinin değeri ise 10 puandır. Yapılan atış ile silah bilgisi soruları beraber değerlendirilmekte olup ortalamada en az 60 alan adaylarımız sınavda başarılı olur. Bu eğitime katılan ve silahlı özel güvenlik sertifikası almış adaylarımız, silahsız özel güvenlik eğitimi esnasında özel güvenlik kimlik kartı harcı daha önceden yatırmışlar ise tekrardan kimlik kartı harcı yatırmazlar.

Hizmet İçi Eğitim Atışları

Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görev alan bireylerin, her yıl yasal olarak zorunlu alması gereken silahlı özel güvenlik eğitim türüdür. Hizmet içi eğitim atışlarının amacı; görevli silahlı özel güvenlik personelinin silah kullanmasını gerektirecek hallerde güvenliği ve atış becerisini artırarak görevleri esnasında oluşabilecek uygulamadaki aksaklıkları gidermektir.
Silahlı özel güvenlik görevlisine ilginin ön plana alındığı, silahlı teorik eğitim ve silahlı uygulamalı eğitim bölümlerimden oluşan ve tamamen profesyonel atış uzmanı eğiticilerimiz tarafından verilen atış eğitim şeklidir. Bursa'da hizmet içi eğitim atışı ihtiyaçlarınızda sizlerin de çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyarız.