Özel Güvenlik Kursları Ücreti Ne Kadar?

Bursa Özel Güvenlik Kurs Fiyatları

Özel güvenlik kursları ücreti ne kadar?

 

Özel güvenlik kurslarının toplam maliyetinin, yani özel güvenlik olmak isteyen bir kişinin kurs için ne kadar bütçe ayırması gerektiği bizlere sıkça sorulan sorulardan birisidir. Bursa özel güvenlik kursları açısından değerlendirecek olursak bu sorunun cevabının yıldan yıla değişkenlik göstereceğini de en baştan iletmeliyiz.

Piyasa ve Enflasyon Koşullarına Göre Değişiklik Gösterebilecektir

Özel güvenlik kurs fiyatlarına tesir eden faktörler göz önüne alındığında eğitmen bedeli, tesis giderleri, kırtasiye gideleri, sınav ücreti, silahlı adaylar için fişek ve poligon masrafları gibi girdilerin bütünü bu fiyatları oluşturabilmektedir. 2023 yılı için özel güvenlik temel eğitiminin toplam maliyeti silahsızlar için 3500 TL ila 4000 TL. arasında olabileceği gibi, silahlı bir özel güvenlik adayı için bu meblağ 5000 TL. gibi bir tutarı bulabilecektir. Fakat ekonomik olarak sürekli artış gösteren maliyetlerden dolayı bu ücret ortalamaları 2023 yılının ikinci yarısından itibaren 6000 TL. ilâ  7000 TL. arasında olabilmektedir. Yine de en sağlıklı bilgiyi kayıt olacağınız an eğitim kurumunuzdan almanız sağlıklı olacaktır.

2023 Yılı Özel Güvenlik Sağlık Kurulu Rapor Ücreti Ne Kadar?

2023 yılı için Devlet hastanelerinden alınacak ve özel güvenlik kurslarına verilecek sağlık kurulu heyet raporlarının ücreti 866,00 TL. olarak belirlenmiştir. Rapor başvurusu esnasında hastane veznesine ödenmektedir.

Güvenlik Kursları Taksit Yapıyor mu?

Bu sorunun cevabını eğitim için araştırma yaptığınız anda ilgili Bursa Özel Güvenlik Eğitim Kurumu‘na sormanız en doğrusu olacaktır. Bazı kurumlar kredi kartına taksit yapabildiği gibi bazıları ise ilave olarak elden taksitle de yardımcı olabilmektedir. Bu hususu kurslara sorarak danışmalısınız.

İletişime Açık ve Öğrenci Odaklı Bir Kurs Seçmelisiniz

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik eğitiminiz için yaptığınız araştırmada dikkat etmenizi önerdiğimiz en önemli kriterleri aşağıda sıralamak istedik:
  • Size anlık cevap verebilen, iletişim kanalları açık bir kurs olmalı,
  • Standart bir fiyat politikası olmalı, Ali’ye ayrı, Veli’ye ayrı fiyat vermemeli,
  • Güvenilir olmalı, bir tesisi, tabelası, en önemlisi İç İşleri Bakanlığından Eğitim Kurumu olarak Faaliyet İzin Belgesine Sahip olmalı,
  • Büro görevlisi tarafından ihtiyacınıza yönelik en uygun kurs programına yönlendirilmeli (Silahlı veya silahsız, boşuna masraf çıkmaması adına)
  • Eğitmen kalitesi yüksek olmalı, akılda kalıcı ve meslek hayatı boyunca fayda sağlayacak, geçici olmayan bir eğitim vizyonu olmalı,
  • Eski öğrencilerinden işletme hakkında yorumları okuyabileceğiniz doğal referansları olmalı, özetle kalitesini ıspat edebilmiş olmalı,
  • Mümkünse dersleri destekleyecek bir online eğitim sistemi de olmalı.
Bursa güvenlik kursu arayışınızda gerek kalitesi ile gerekse hizmeti ve sınavlardaki yüksek başarı oranıyla Uludağ16 Özel Güvenlik Eğitim Kurumunu seçmeniz sizlerin de kazancı olacaktır. İletişim sayfamızdan bizlere uşaşarak aklınızdaki soruları cevaplamamızı sağlayabilirsiniz.
Bizi İnstagramdan Takip Edin